זהבה מרגשת בתאור תהליך הבניה שבלב

יש רגעים בהם אתה מרגיש שיש משמעות לדברים שאתה עושה בחייך שהם מעל ומעבר לעיסוק כמקצוע. התכנון של הבית הזה היה אחד מהם. התהליך כולו היה מרגש באופן יוצא דופן מתחילתו ועד השלמתו. תהליך של בניית בית במובן שאיננו רק פיזי. ברגעים כאלה כל שנותר לעשות הוא להישען רגע לאחור, להביט במבט רחב, להתפעל ולהודות.

יתיר מתאר איך זה להרגיש בבית

יתיר, מעצב מוכשר, ומעין אשתו אספו במשך תקופה ארוכה בפינטרסט תמונות של בתים וחדרים שונים המשקפים את מה שהיו רוצים לראות ואיך היו רוצים להרגיש בבית שלהם. האוסף היה מוצלח עד כדי כך שרבים בחרו לעקוב אחריו. התמונות עזרו לתאר במדויק את מה שיתיר ראה בעיני רוחו ולהרכיב בעבודת צוות את התוכנית שתענה על כל הצרכים ויחד עם זה תיצור את החוויה שרצה – להרגיש בבית.

פרחי מספרת על בית, שאיפות וחלומות

בית מתחיל בתכנון מילולי המגדיר צרכים ורצונות. יש פעמים בהם הסקיצה הראשונה היא האחרונה, אבל לרוב, תהליך התכנון הפיזי עוזר לדייק מחדש את ההגדרות בתהליך דו-כיווני, עד להתגבשות הבית. בפגישתנו הראשונה, פרחי הציגה בפני "בית מילולי" מפורט לפרטי פרטים בקובץ וורד שקראה לו "בית שאיפות וחלומות". היה נפלא להיתקל שוב בקובץ הזה בסוף תהליך הבניה ולגלות שכל סעיף וסעיף בו התממש בביתם.

יונה משתף במחשבות על הבית המושלם

היכולת לדמיין מה שאיננו היא מתנה גדולה. במיוחד בכל מה שנוגע לבית. אפילו בשלב בחירת המגרש, ניתן לראות מראש מהן אפשרויות התכנון של המיקום המסויים. מהם כיווני האוויר, היכן הנוף, מה מהווה יתרון ומה מגביל. שנתיים לפני שידע אחי איזה מגרש ירכוש, נסענו יחד לסיור ביישוב לראות את המגרשים לאחר פיתוח ראשוני. עמדנו עם מפת ההרחבה במיקום אקראי על הגבעה המפולסת וניסינו לזהות על איזה מגרש אנחנו עומדים ביחס למפה. בדיעבד, הסתבר שהמגרש שעליו עמדנו היה המגרש עליו נבנה ביתו.

טלי שותפה מלאה לעיצוב

לכאורה, יש משהו פשוט בעבודה עם אנשים שיש להם טעם טוב וידיעה ברורה לגבי הרצונות שלהם, אך האתגר הוא לנסות לראות דרך עיני האחר את מה שהוא רואה לנגד עיניו. בתחילת תהליך העיצוב, עברנו על עשרות תמונות של חללים מעוצבים יפהפיים שטלי אספה במשך שנים. כשמדובר בעשרות, לפעמים קשה לבודד סגנון יחיד ולכן לגבי כל אחת מהן בררנו מה משך אותה באותה תמונה. האם זו הצבעוניות או הקומפוזיציה בתמונה, האם זה רהיט מסויים או אולי רק כרית, האם זה האור שחודר דרך החלון או אולי החלון בעצמו. אוסף של פרטים שמרכיבים שלם. עד שגובשה הצבעוניות, השפה, והפכה לאחת.

ברוך מספר על הפיצוץ שהוביל לשיפוץ

כל בית, כל דירה, שתינתן לעיצוב מחדש על ידי מעצבים שונים תעוצב במספר גרסאות כמספר המעצבים פי 5 לפחות. יש המון אפשרויות וכל כך קל להתאהב בהן. מברוך למדתי שני דברים חשובים. הראשון הוא הערך הרגשי שיש לחפצים ישנים, שהינו חשוב לא פחות מהתחדשות, ושניתן לשלב ביניהם. והשני הוא שהדבר שחשוב עבורי כמעצבת הוא לשחרר, לתת למי שגר בבית לבחור את החלופה הנכונה ביותר עבורו.